dietanawynos24

Dieta – Porady – Lifestyle – Sport

Aerobiczna 6 weidera — ćwiczenie na mięśnie brzucha

Aerobiczna 6 weidera — ćwiczenie na mięśnie brzucha

Atrakcyjna sylwetka, w tym płaski brzuch jest celem, do którego dąży wiele osób. Nie zawsze jednak ćwiczenia, które się stosuje, dają zamierzone efekty, przez co równie wiele osób rezygnuje z podjęcia takich starań.

Sposobem na zrealizowanie zamierzonych celów jest 6 weidera na płaski brzuch. Ten plan treningowy zazwyczaj sprawdza się w wypracowaniu mięśni brzucha, jednak należy wiedzieć, że czasami niesie za sobą skutki uboczne.

Jeżeli interesuje Cię temat aerobicznej 6 weidera, czyli popularnego A6W, bardzo dobrze trafiłeś!

Ćwiczenia na mięśniach prostych brzucha

A6W jest treningiem, który polega na wykonywaniu konkretnych ćwiczeń. Ich liczba powtórzeń, jak i serii jest ściśle określona, a co za tym idzie, należy się jej bezwzględnie trzymać i nie zmieniać. Treningów nie można także przerywać na dłużej niż jeden dzień, jak i opuszczać wybranych ćwiczeń.

Kiedy, wszystkie powyższe założenia zostaną spełnione, przeważnie osiąga się zamierzone efekty.

Jak wyglądają ćwiczenia na mięśniach brzucha

Okazuje się, że większość ćwiczeń wchodzących w plan treningowy jest całkiem prosta. Pomimo to, należy jednak wiedzieć, że bardzo istotna jest poprawność techniczna przeprowadzanego treningu. Wówczas wymienić można brak robienia przerw w celu rozluźniania mięśni itp.

Plan treningowy składa się z wielu ćwiczeń, poniżej przedstawiamy wybrane, jedno z nich

  • Kładziemy się na plecach, ręce układamy przed sobą. Następnie barki należy oderwać od podłoża i jednocześnie unieść w górę nogi. W takiej pozycji trzeba wytrzymać około 3 sekund.

Wszystkie inne ćwiczenia, bez trudu znaleźć można np. w sieci.

Decydując się na dany plan treningowy, należy wiedzieć, aby czas wszystkich wykonywanych ćwiczeń nie przekraczał 40 minut.

Płaski, wysportowany brzuch

Plan treningowy

Aerobiczna 6 weidera wiąże się z możliwością wyboru jednego spośród dwóch planów treningowych.

  1. Polega na 6 tygodniach treningowych, czyli 42 dniach. Ćwiczenia wykonuje się codziennie, zatem jest to dobra opcja dla osób, które mogą sobie w każdy dzień pozwolić na trening. Dzięki temu wariantowi efekty można uzyskać w krótszym czasie.
  2. Ten wariant polega na 7 tygodniach treningowych, czyli 49 dniach. Dzięki temu, w czasie treningów uwzględnia się jeden dzień wolny w każdym tygodniu.

Pomimo dwóch wariantów do wyboru, ćwiczenia się od siebie nie różnią i przeprowadza się je w taki sam sposób.

Efekty — wyrzeźbienie mięśni brzucha

Wiele osób zastanawia się zapewne nad efektami owego treningu. Okazuje się, że wyraźne zmiany i spektakularne efekty można zauważyć po wypełnionym planie treningowym aerobicznej 6 weidera, który trwa 6, bądź 7 tygodni. Można zaobserwować wyraźnie wyrzeźbiony brzuch. Z tym zastrzeżeniem, że efekty są dobrze widoczne u osób, które nie posiadają nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak widać, dane ćwiczenia, nie nadają się dla osób, które chcą wpierw spalić tkankę tłuszczową. Te w pierwszej kolejności powinny wybrać inne plany treningowe, niż trening szóstki weidera. Należy też wiedzieć, że aerobiczna 6 weidera polega na wyćwiczeniu mięśni prostych brzucha, poza innymi częściami ciała. Przeprowadzając u siebie jedynie taki trening, nie możemy liczyć na poprawienie wizualne mięśni nóg, ramion, pleców, czy nawet mięśni skośnych brzucha, co może wydawać się mało prawdopodobne.

Pomimo wszystko trening, jakim jest szóstka weidera to świetny bodziec rozwojowy na mięśnie brzucha. Jest to też idealna opcja dla osób, u których celem jest wzmocnienie mięśni, lub u których zawiodły inne treningi na poprawę wyglądu mięśni brzucha.

Umięśniony mężczyzna

Aerobiczna szóstka weidera – mocniejsze mięśnie, a efekty uboczne

Niestety aerobiczna 6 weidera jest formą ćwiczeń, która może nieść za sobą nawet spore efekty uboczne. Choć trening aerobicznej 6 weidera jest prosty w zapamiętaniu, nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu, czy jest dużo efektywniejszą formą wypracowania mięśni, jak poprzez klasyczne brzuszki, źle wykonywany może doprowadzić do poważnych kontuzji.

Poniżej przedstawiamy, do czego może prowadzić niedokładne wykonywanie ćwiczeń, jak i ich nadmiar.

  • Ból kręgosłupa — ten będzie wynikał ze specyfikacji ćwiczeń i planu treningowego 6 weidera. W planie treningowym większość ćwiczeń polega na podnoszeniu tułowia i nóg, co przekłada się np. na mocne obciążanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Niekiedy u trenujących występować mogą bóle odcinka szyjnego.
  • Ryzyko rozwoju przepukliny brzusznej — może się tak stać za sprawą nadmiernej aktywacji mięśni brzucha. Kontuzja ta objawia się silnym bólem w podbrzuszu i widocznym guzkiem/ uwypukleniem w okolicach brzucha.
  • Przeciążenie mięśni — to może wynikać z nadmiernego obciążenia mięśni treningiem, a za małym czasie przeznaczonym na odpoczynek. Nadwyrężenie mięśni powstaje wskutek nadmiernego obciążenia jednej grupy mięśniowej powtarzającymi się, codziennymi treningami. Kluczowy wpływ na poprawę, lub niedoprowadzenie do takiego stanu ma dieta.

Są to najpopularniejsze efekty uboczne 6 weidera. Nie należy jednak wpadać w panikę, gdyż np. przepuklina zdarza się u małej ilości osób korzystających z danego planu treningowego. Jednak bóle kręgosłupa, czy przeciążenia mięśni u większej ilości trenujących.

Wysportowany brzuch

 

Szóstka weidera — kto nie może skorzystać z treningu

Z racji powyższych możliwych efektów ubocznych, z treningu nie powinny korzystać osoby, które borykają się z bólami kręgosłupa na jakimkolwiek odcinku — może to tylko pogorszyć ich sytuację zdrowotną. Aerobiczna szóstka weidera nie jest też przeznaczona dla kobiet w ciąży.

Taka forma treningu na mięśnie brzucha, nie jest polecana dla osób, które cechują się niecierpliwością, czy zapominalstwem — choć jest to łatwy do zapamiętania schemat treningu. Osoby, które charakteryzują się niedbalstwem przy wykonywanych ćwiczeniach, również powinny zrezygnować z A6W, gdyż niedokładne wykonywanie ćwiczeń, przekłada się na słabsze efekty treningowe, bądź możliwość wystąpienia kontuzji, a co za tym idzie zrobienia sobie krzywdy. Uznaje się, że aerobiczna 6 weidera niepolecana jest też w przypadku osób początkujących, którzy lepiej, aby skłaniali się ku mniej intensywnym treningom, jak np. wykonywanie standardowych brzuszków.

Dla kogo jest aerobiczna 6 weidera

Taki trening jest świetny dla szczupłych osób, które w stosunkowo krótkim czasie chcą wyrzeźbić swoje mięśnie brzucha. Wymienić można również osoby, które cechują się dokładnością w wykonywanych ćwiczeniach i lubiących intensywny trening. Jeżeli szukasz nowych bodźców treningowych, ta opcja też jest warta rozważenia. Aerobiczna 6 weidera jest też świetna na wzmocnienie mięśni brzucha, kiedy inne formy treningów zawiodły.

Podsumowanie

Nienaganna sylwetka z pięknie zarysowanym i umięśnionym brzuchem to marzenie wielu osób. Okazuje się, że można je osiągnąć w krótkim czasie, poprzez wykorzystanie aerobicznej 6 weidera. Ta forma treningu nie jest jednak przeznaczona dla wszystkich i warto o tym pamiętać, gdyż może nieść za sobą przykre zdrowotne konsekwencje.

Powrót na górę